Padel ökar stort!

Padel är just nu den överlägset mest expansiva sporten i Sverige och många andra delar av världen.

Padel har på kort tid växt till en av de populäraste sporterna i Sverige. Alla kan spela och sporten attraherar unga som gamla, tjejer och killar. Faktum är att ca 40% av alla spelare är kvinnor – vilket i sig är unikt för en racketsport.

Det byggs nya banor i en ökande takt runt om i Sverige. Oavsett om det är i en storstad eller på landsbygden, så är dom flesta hallar fullbokade under stora delar av dagen. Detta innebär att det fortsatt finns stort utrymme för flera banor, då tillgången på banor fortfarande är betydligt mindre än efterfrågan. Vi på World Wide Padel har mycket höga krav på de banor som vi säljer och har genom åren hittat de bästa av de bästa leverantörer och samarbetspartners.

Vi hjälper dig från idé till första serve.

Kontakt

World Wide Padel Team

Johan Hansson
Johan Hansson
CEO/Partner
076 880 00 18
johan@worldwidepadel.se
Martin Axelsson
Martin Axelsson
Säljare
070 781 04 00
martin@worldwidepadel.se
Mikael Södergran
Mikael Södergran
Säljare
076 086 61 62
mikael@worldwidepadel.se
Matti Myllykoski
Matti Myllykoski
Säljare Norge
+47 922 57 009
matti@worldwidepadel.se
Morten Steen Hansen
Morten Steen Hansen
Säljare
073 420 30 52
morten@worldwidepadel.se
Robban
Robban
Raffael
Raffael
Staffan Jacobson
Staffan Jacobson
Infrastruktur
0739 22 02 44
staffan@worldwidepadel.se
Kim Skoglund
Kim Skoglund
Ansvarig Padelklubben
0723 14 46 77
kim@worldwidepadel.se
Carl Almgren
Carl Almgren
Partner
0708 27 28 58
carl@worldwidepadel.se
Sofie Manske
Sofie Manske
Ekonomi/Partner
070 588 81 47
sofie@worldwidepadel.se
Kalle <br />Cers
Kalle
Cers
Partner
076 106 32 90
kalle@worldwidepadel.se

Världsnyhet!

Floating Padel™

World Wide Padels unika flytande padelbanor har gjort succé från start. Många har upptäckt fördelarna med att kunna nyttja t.ex. ett brygg- och hamnområde till en säsongsbana. Flytbanan kan även flyttas runt vid event, turneringar och tävlingar. Vi har valt att samarbeta med Pontech™ som tillsammans med sina systerbolag är norra Europas största leverantör av flytbryggor av högsta standard.
Kontakt

WORLD WIDE PADEL

Floating padel

WORLD WIDE PADEL

Kontakt

Tack för ditt meddelande!
Något gick fel! Försök igen - eller skicka ett mail till info@worldwidepadel.se